Zabawki edukacyjne

Badania naukowe jednoznacznie wskazują , że zabawki edukacyjne maja znaczący wpływ na lepszy rozwój dziecka oraz szybszą naukę umiejętności manualnych , logicznych językowych, społecznych i wielu innych. Prawidłowo dobrane zabawki edukacyjne naturalnie przyciągają jego uwagę i pobudzają ciekawość świata oraz pozwalają na zdobywanie wiedzy.

Zabawki edukacyjne zostały tak zaplanowane aby zachęcały do zabawy i nauki dzięki czemu zabawki są ciekawe i dzieci nie tracą nimi zainteresowania.

Dźwięk i muzyka jest ważnym elementem w rozwoju każdego malucha. Już w trakcie życia płodowego można zauważyć pozytywny wpływ oddziaływania dźwięków. Małe dzieci uspokajają się podczas śpiewania lub nucenia przez mamę, pierwszą zabawką bywa grzechotka , a większe lubią gdy czyta się im bajki . Pobudza to wyobraźnię i rozwija kreatywność u dziecka.

Istotnym faktem jest też to, aby nie przesadzać z ilością zabawek w pokoju dziecka. Zbyt duża ilość bodźców może rozpraszać uwagę dziecka , a w konsekwencji upośledzać możliwości poznawcze.  Należy podejść do tematu zabawek z głową , dzięki obserwacji dziecka możemy je dostosować do preferencji dziecka tak aby miały pozytywny wpływ na rozwój dziecka radzi ekspert Celestyna Duda.