Zabawka to nie wszystko.

Ciekawostką jest to że zabawką wszech czasów został uznany: Patyk! Mały Szok ale tak, tak to prawda , a oto dlaczego: może być wszystkim , łatwo go znaleźć można nim pisać i dzięki nim odkrywać świat , no i jest za darmo. Często się dziwimy dlaczego małe dzieci bawią się szeleszczącą reklamówką lub sznurkiem a ignorują drogie kolorowe zabawki. Odpowiedz jest dość prozaiczna, ciekawość małych dzieci nie przelicza radość poznawania świata na wysokość ceny zabawki.

 Wybraliśmy cudowny prezent , pięknie go zapakowaliśmy i co dalej? Jako rodzice powinniśmy cieszyć się razem z naszymi pociechami , możemy również pokazać jak można się bawić konkretną zabawką . Pamiętajmy jednak aby nie ograniczać dziecięcej wyobraźni jeżeli chcę bawić się zabawka w inny sposób. Również ważne dla dziecka jest fakt że gdy zapyta „czy chcesz pobawić się ze mną” a my spełnimy jego prośbę to będzie prze szczęśliwe.

Powinniśmy również zadbać o „nastrój” wręczania prezentu dla dzieci. Szczególnie ważne jest to podczas wręczania Prezentu na święta. Cała ta otoczka uroczystej chwili wzbudzi u dziecka przyjemne emocje które pozostaną z nim na długie lata i pozwolą mu się lepiej rozwijać i radzić sobie z przeciwnościami radzi ekspert Celestyna Duda.